HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Instytut Szczęścia

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Instytut Szczęścia
Celem instytutu jest wskazanie Drogi Życia i prezentacji Ludzi Wielkiej Wiary i Miłosierdzia
Powołany w 2013 r.

 


Matka Teresa z Kalkuty 
"Mimo wszystko"

Ludzie są nieracjonalni, nielogiczni i egocentryczni
Mimo to - Kochaj Ich
Jeśli czynisz dobro oskarżą Cię o ukryte motywy
Mimo to - Czyń Dobro
Jeśli odnosisz sukcesy zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów
Mimo to - Odnoś Sukcesy
Dobro które czynisz natychmiast będzie zapomniane
Mimo to - Czyń Dobro
Uczciwość i szczerość uczyni Cię bardziej wrażliwym na ciosy
Mimo to - Bądź Uczciwy i Szczery
Co budujesz latami może runąć w jednej chwili
Mimo to Buduj
Najbardziej potrzebujący pomocy pobiją Cię, gdy im pomagasz
Mimo to Pomagaj Im
Dając Światu z Siebie Wszystko co Najlepsze w nagrodę dostaniesz kopniaka
Mimo to Dawaj z Siebie Wszystko co Najlepsze
Mimo wszytko

Napis na Ścianie Domu Dziecka SHISHU BHAVAN w Kalkucie. Matka Teresa Założycielka SHISHU BHAVAN w 1954 r.

Matka Teresa z Kalkuty http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Teresa_z_Kalkuty

Inne filmy: http://www.youtube.com/channel/HCiaKmdKUBhCc


Matka Teresa z Kalkuty FILM:  http://www.youtube.com/watch?v=_7t7aGBrzDY
 


Maksymilian Maria KolbeŚwiadectwo żydowskiego więźnia z niemieckiego obozu zagłady Ludzi Auschwitz, Zygmunta Gorsona:
"Wielu z nas straciło nadzieję, wielu chłopców w moim wieku rzucało się na druty wysokiego napięcia. Kiedy błąkałem się, szukając kogokolwiek, z kim mógłbym podzielić się wspomnieniami, o. Kolbe mnie spotkał i rozmawiał ze mną. Był dla mnie jak anioł, ocierał zawsze moje łzy. Straciłem wiarę, a o. Kolbe mi ją przywrócił! Jestem Żydem od pokoleń, ponieważ jestem synem matki Żydówki, jestem wyznania mojżeszowego i jestem dumny z tego. On wiedział że jestem Żydem, lecz to nie stanowiło różnicy. Jego serce nie czyniło rozróżnienia między osobami i nie miało dla niego znaczenia to, czy są Żydami, katolikami lub jeszcze innych religii: on kochał wszystkich i dawał miłość, nic innego jak miłość"


Rajmund urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi, z małżonków Juliusza Kolbego († 1914) i Marianny z Dąbrowskich († 1946).


28 maja 1941 trafił do
niemieckiego obozu koncentracyjnego zagłady Ludzi Auschwitz, gdzie otrzymał numer 16670. W obozie dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za skazanego współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Ojciec Kolbe zmarł 14 sierpnia 1941 dobity zastrzykiem trucizny – fenolu. Jego ciało zostało spalone w obozowym krematorium. Natomiast 25 października 1944 Franciszek Gajowniczek został przeniesiony do obozu koncentracyjnego KL Sachsenhausen, gdzie doczekał się wyzwolenia przez wojsko amerykańskie.

Źródło:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maksymilian_Maria_Kolbe

FILM:  
http://www.youtube.com/watch?v=AJecKMuhXwQ
Clara McBride Hale


Źródło:

“Being black does not stop you. You can sit out in the world and say, ‘Well, white people kept me back, and I can't do this.’ Not so. You can have anything you want if you make up your mind and you want it.”Źródło:


Bezinteresowna Opieka nad dziećmi biednymi i bezdomnymi

Źródło:
Witold Pilecki"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać"
Niemiecki obóz koncentracyjny zagłady Ludzi Auschwitz

W 1940 Pilecki przedstawił swoim przełożonym plan przedostania się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. W tym czasie niewiele było wiadomo o warunkach panujących w obozie. Nauczył się życiorysu nieujawnionego Niemcom polskiego żołnierza, by jako „Tomasz Serafiński” stworzyć dla Gestapo powód do zesłania do obozu zagłady. 19 września 1940 podczas łapanki wszedł w jej kocioł w bloku przy al. Wojska Polskiego 40 (gdzie znajduje się pamiątkowa tablica), by dostać się do obozu Auschwitz (w Oświęcimiu) i zdobyć informacje o panujących w nim warunkach. Do obozu trafił w nocy z 21 na 22 września 1940 wraz z tzw. drugim transportem warszawskim.

Jako więzień nr 4859 był głównym organizatorem konspiracji w obozie. W zorganizowanej przez niego siatce nazwanej przez Pileckiego ZOW (Związek Organizacji Wojskowej) byli między innymi: Stanisław Dubois, Xawery Dunikowski i Bronisław Czech. Pilecki wyznaczył stworzonej przez siebie organizacji następujące cele


Ucieczka z niemieckiego obozu zagłady Ludzi Auschwitz

Tablica upamiętniająca pobyt W. Pileckiego w Koryznówce u Tomasza Serafińskiego

W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 Pilecki wraz z dwoma współwięźniami zdołał uciec z obozu, byli to Jan Redzej i Edward Ciesielski[7]. Wzdłuż toru kolejowego doszli do Soły, a następnie do Wisły, przez którą przepłynęli znalezioną łódką. U księdza w Alwerni dostali posiłek oraz przewodnika. Przez Tyniec, okolice Wieliczki i Puszczę Niepołomicką przedostali się do Bochni i tam ukrywali się u państwa Oborów przy ulicy Sądeckiej. Następnie dotarli do Nowego Wiśnicza, gdzie Witold Pilecki odnalazł prawdziwego Tomasza Serafińskiego. Serafiński skontaktował go z oddziałami AK, którym przedstawił swój plan ataku na obóz w Oświęcimiu. Komenda główna AK dla zbadania sytuacji wysłała w ten rejon latem 1943 roku ppor. Stefana Jasieńskiego[8], który miał się zapoznać z relacjami Pileckiego. Jednak projekt ataku na obóz nie uzyskał aprobaty dowództwa, ponieważ został uznany za nierealny na lokalne siły podziemia. Sama tylko załoga pilnująca Auschwitz złożona z SS-manów liczyła od 6,5 tys. do 8 tys. osób. 11 listopada 1943 został awansowany do stopnia rotmistrza. Jednakże zdanie rotmistrza podczas pobytu w obozie było następujące: „N i e p r o s i l i ś m y przecież nikogo o jakąkolwiek pomoc, czekaliśmy na rozkaz – z e z w o l e n i e wszczęcia akcji samodzielnej lub – z a k a z takowej.” źródło Raport „W”

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki


rtm Witold Pilecki – więzienie Mokotów  19478 maja 1947 roku został aresztowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa, torturowany i oskarżony o działalność wywiadowczą na rzecz rządu RP na emigracji.
 3 marca 1948 r. przed Rejonowym Sądem Wojskowym w Warszawie rozpoczął się proces tzw. grupy Witolda.

Rotmistrz Pilecki został oskarżony o: nielegalne przekroczenie granicy, posługiwanie się fałszywymi dokumentami, brak rejestracji w Rejonowej Komendzie Uzupełnień, nielegalne posiadanie broni palnej, prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz Andersa oraz przygotowywanie zamachu na grupę dygnitarzy MBP. Zarzut o przygotowywanie zamachu Pilecki stanowczo odrzucił, zaś działania wywiadowcze uznał za działalność informacyjną na rzecz II Korpusu, za którego oficera wciąż się uważał. Podczas procesu przyznał się do pozostałych zarzutów. Prokuratorem oskarżającym Pileckiego był mjr Czesław Łapiński, przewodniczącym składu sędziowskiego ppłk Jan Hryckowian (obaj byli dawnymi oficerami AK), sędzią kpt. Józef Brodecki. Skład sędziowski (jeden sędzia i jeden ławnik) był niezgodny z ówczesnym prawem.

15 marca 1948 roku rotmistrz został skazany na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok wykonano 25 maja w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej, poprzez strzał w tył głowy. Witold Pilecki pozostawił żonę, córkę i syna. Miejsce pochówku rotmistrza nigdy nie zostało ujawnione przez komunistyczne władze, prawdopodobnie zwłoki zakopano na wysypisku śmieci koło Cmentarza Powązkowskiego (tzw. kwatera Ł - łączka).

Do roku 1989 wszelkie informacje o dokonaniach i losie rotm. Pileckiego podlegały w PRL cenzurze.
Witold Pilecki został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1995) i Orderem Orła Białego (2006).

Źródło: http://dzieje.pl/aktualnosci/110-rocznica-urodzin-rotmistrza-witolda-pileckiego
Eva Mozes Kor
Eva Mozes Kor - więźniarka niemieckiego obozu zagłady Ludzi Auschwitz, która wraz z siostrą bliźniaczką Miriam przeżyła eksperymenty dr. Mengelego. Jej rodzice i dwie starsze siostry zginęły. W 1984 r. Kor założyła organizację CANDLES ("Children of Auschwitz Nazi Deadly Lab Experiments Survivors"), zrzeszającą 122 innych żyjących ofiar eksperymentów na bliźniętach.

Źródło: 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eva_Mozes_Kor

Ofiara niemieckiego obozu zagłady Ludzi Auschwitz daruje, wybacza nazistom:

"...give amnesty to all Nazis..."“Forgiveness is as personal as chemotherapy – I do it for myself”
   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 8+9=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2021 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.