HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Elektrownie wiatrowe

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Suwalszczyzna -  farmy - elektrownie wiatrowe

Pożytek z wiatru


Niebawem przepiękny polodowcowy krajobraz Suwalszczyzny będzie przypominać Holandię. Staną tu bowiem farmy wiatrowe, produkujące odnawialną energię elektryczną. W polskim biegunie zimna – Wiżajnach – ma być aż 100 wiatraków, a po kilkanaście stanie w gminach Suwałki, Jeleniewo, Filipów, Bakałarzewo.

Będzie można je dostrzec z daleka m.in. w takich wsiach jak Potasznia, Stary Bród, Żywa Woda i wielu innych. Wysokość wiatraka ma wynieść 80 m. Suwalszczyznę inwestorzy wybrali na lokalizację farm wiatrowych ze względu na duże wzniesienia (pagórki mają tu nawet 300 npm) oraz silne wiatry.

R E K L A M A


 

Korzyść odniosą i samorządy i rolnicy. Właściciel gruntu, na którym stanie wiatrak dostaje 5 proc. wartości sprzedanej energii elektrycznej, co może wynieść w skali roku nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z kolei budżety gmin wzbogacą się o 2 proc. kosztów tych inwestycji. W takiej wiejskiej gminie Suwałki oznaczać to będzie równowartość 50 proc obecnych wydatków gminy na inwestycje. To już naprawdę spore pieniądze.
(WYG)

 

 

Elektrownie wiatrowe - Hiszpania - darmowe zdjęcia
(25.02.2011)
Zdjęcia z cyklu podróże po Europie: Elektrownie wiatrowe - Hiszpania. Zdjęcia darmowe: Elektrownie wiatrowe - przekazujemy bez opłat do wykorzystania prywatnego i komercyjnego prawa do zdjęcia wszystkim.

Farmy wiatrowe - Hiszpania - darmowe zdjęcia
(25.02.2011)
Zdjęcia z cyklu podróże po Europie: Farmy wiatrowe - Hiszpania. Zdjęcia darmowe: Farmy wiatrowe - przekazujemy bez opłat do wykorzystania prywatnego i komercyjnego prawa do zdjęcia wszystkim.

Energia noca Hiszpania darmowe zdjecia
(25.02.2011)
Zdjęcia z cyklu podróże po Europie: Hiszpania. Zdjęcia darmowe: Energia noca - przekazujemy bez opłat do wykorzystania prywatnego i komercyjnego prawa do zdjęcia wszystkim.
   WASZYM ZDANIEM

autor: sober clean (26.10.2010, 19:14:08)
Niebawem przepiękny polodowcowy krajobraz Suwalszczyzny będzie przypominać Holandię. Staną tu bowiem farmy wiatrowe [...] i już nie będzie przepiękny.... Będzie można je dostrzec z daleka m.in. w takich wsiach jak Potasznia, Stary Bród, Żywa Woda i wielu innych. Nie ma się czym chwalić - to ma być ich zaleta, że je zewsząd widać???

autor: sober clean (26.10.2010, 18:03:27)
Niebawem przepiękny polodowcowy krajobraz Suwalszczyzny będzie przypominać Holandię. Staną tu bowiem farmy wiatrowe [...] i już nie będzie przepiękny.... Będzie można je dostrzec z daleka m.in. w takich wsiach jak Potasznia, Stary Bród, Żywa Woda i wielu innych. Nie ma się czym chwalić - to ma być ich zaleta, że je zewsząd widać???

autor: No kurde to jakie brednie... (16.08.2010, 21:06:42)
Sprawa jest prosta jeśli zwykłe elektrownie zniszczą nasz klimat jeśli nie zostaną wyłączone w ciągu kilku lat. Wystarczy spojrzeć za okno i się obudzić. Obudzić ludzie....!!! Trzeba budować wiatraki i ekrany słoneczne gdzie się da. Nie podobają się komuś wiatraki za oknem niech namówi wioskę i każdy niech sobie kupi ekran słoneczny i nie pobiera prądu z sieci węglowej. To jest proste. Albo się chce zyć na ziemi i stawia wiatraki albo się zgadza na zagładę powodzie, trąby powietrzne, nawałnice i późniejsze zniszczenia swojego dobytku i ma w dupie całą planetę, skoro zużywamy zasoby które pokryć może 9 planet wielkości ziemi to może czas wysłać przeciwników ekologii na jakąś inną planetę, nich budują kopalnie. Cóż za nonsens, setki badaczy sobie żyły wypruwa i pracują żeby uratować ludzi a człowiek nie chce widziec wiatraka więc zgadza się na miliony ton zanieczyszczeń z elektrowni węglowych, lepiej widzieć wiatrak czy oddychać smogiem... MYŚLCIE LUDZIE, ile jest warta towja ziemia jeśli w ciągu roku będzie 5-10 powodzi i nawet nie będziesz mógł odbudować na niej domu. Co za głupota...

autor: ktos (10.06.2010, 09:08:25)
Kolo mnie tez stoja wiatraki i przygotowuje sprawe aby dostac odszkodowanie. Czemu rolnik i gmina zarabiaja a ja trace bo mam w nocy migajace lampki jak na lotnisku a w dzien krecace sie skrzydla. Halas zalezy od kierunku wiatru i jest w nocy bardziej odczuwalny niz w dzien. Niszcza caly kraj tymi wiatrakami zamiast stawiac je tam gdzie nie przeszkadzaja i wieje staly wiatr - na morzu.

autor: niz 73 (21.12.2009, 20:53:31)
odsprzedam rozwiązanie turbina wiatrowa z generatorem - oba nie znane - duża produkcja, może wielka sprawa

autor: sprawiedliwość (21.10.2009, 11:08:42)
1)Stawia Się elektrownie wiatrowe o wysokości ok.150m i mocy od 2.3 do 3 MW w odległości 380m od domów mieszkalnych i w odległości 800m i mniejszej od granic obszaru Natury 2000 co jest niezgodnie z prawem unijnym. 2) doprowadza do wykrojenia terenu w środku planowanego obszaru rozszerzenia Natury 2000 bez podania jakichkolwiek przyczyn. Oczywiście okazuje się potem, że tam właśnie stoją i maja stać nowe elektrownie Wiatrowe. 3)Na wyłożony Planie zagospodarowania przestrzennego w Gminie Jeleniewo okazało się że zniknęły jeziora , duże zbiorniki wodne , kilu hektarowe bagna, lasy . A wszystko to dlatego, że w tych miejscach maja powstać elektrownie wiatrowe. A te obszary są pod ścisła ochroną więc lepiej je usunąć z map. Nawet na studium są te obiekt no i oczywiście w rzeczywistości ale na planie już nie bo są niewygodne. 4)Tworzenie raportów oddziaływania na środowisko przez inwestora , które są określane przez Polskie autorytety i instytucje niezależne jako żenada , kpina , i szczyt bezczelności. 5)Zrobienie niezgodnie z prawem przez Wójta całej inwestycji jako inwestycji publicznej , która na domiar złego jest jeszcze sponsorowana też niezgodnie z prawem przez inwestora . A całość jest tak wykonana ponieważ potem Wójt będzie mógł wywłaszczyć grunty pod drogi do wiatraków od ludzi którzy zgłosili swój sprzeciw wobec budowy. Ludzie nawet nie wiedzą że po ich działkach idzie droga a dowiedzą się w momencie kiedy Wójt będzie chciał ich wywłaszczyć .

autor: marcin (04.10.2009, 12:03:09)
wystarczy dotowac rozwiazania dla kilentow indywidualnych np male elektrownie wiatrowe i solary oraz zmienic uwarunkowania prawne bo w tej chwili u nas tylko mowi sie o OZE, ale prawo i mentalnos urzednikow jest totalnie nieprzychylna takim rozwiazaniom

autor: Piotr (13.09.2009, 12:08:34)
Może ktoś ma jakieś konkretne namiary na budowę wiatrakow, mam na myśki teren suwalszczyzny

autor: IZ (17.07.2009, 18:41:37)
Szukam jakichś namiarów na inwestrów zajmujących się stawianiem wiatraków. Czy ktoś ma może coś takiego?

autor: (23.06.2009, 03:09:36)
Do "Ja". Co ty czlowieku bredzisz. Wiatraków nikt NIE stawia po 100-200 m od budynków, więc nie kłam. Ceny działek też nie spadają, bo w planach nie stawia się tam, gdzie są tereny pod inwestycje czy zabudowe. Więcej na Wiatrowa.eu.interia.pl

autor: Jacek (14.05.2009, 01:03:22)
Do ,Ja, spojżenie w przyszłość kolego zaciemnił ci jak sądzę smog unoszący się nad miastem, wole żeby nad głową kręciła mi się czysta i cicha turbina wiatrowa niż wznosił się majestatycznie śmierdzący komin elektrowni.

autor: Ja (13.01.2009, 18:24:07)
Ok, wiatraki spoko, ale nie tam, gdzie mieszkają ludzie. To tak samo, jakby w środku np. Warszawy, ktoś postawił 10 wiatraków, fajnie by było, no nie? A poza tym, tam gdzie mają stać wiatraki, Jest ok. 50 działek rolniczych przekształconych pod zabudowę. To jest kwesta kilku milionów złotych dla właścicieli gruntów. Ale jaki zdrowy na umyśle człowiek chciałby mieszkać 100 metrów do 140-metrowego wiatraka? Gratuluję inteligencji, jeśli ktoś taki by się znalazł.

autor: Człowiek (09.01.2009, 09:34:03)
Wszystko by było ok. żeby nie fakt tego że w pobliżu jest bardzo dużo gruntów które mogą być zamieszkane przez ludzi w przyszłości . Ja mam działkę tam i jak wiele innych osób stracę setki tysięcy zł jeśli powstaną tam wiatraki . Nie liczę tu tych agroturystycznych gospodarstw które na tym stracą . U mojej cioci 6 kilometrów dalej będą stały dwa wiatraki ale tam jest taki teren że nie da sie wybudować domu i jest to teren górzysty ( tylko uprawa) . I takie tereny powinne być wykorzystywane a nie tereny na których będzie całkowicie blokowany rozwój. A tak naprawdę to proszę zajrzeć do planów jakie pod jakie zostały przeznaczone te grunty w gminie pare lat wcześniej . Prudziszki miały być zapleczem mieszkaniowym dla Suwałk. nikt już o tym nie pamięta . Czyli gmina nie idzie z wytycznymi rozwoju ustalonymi w latach poprzednich.

autor: jork (14.11.2008, 09:52:41)
Byłem widziałem zapowiada się wspaniale miejsca przesliczne tylko zawiść gospodarzy na terenach których nie staną turbiny jest godna pożałowania po prostu wstyd

autor: Zbigo (14.09.2008, 13:03:15)
Co z konkretymi cenami urządzeń energi wiatrowej

autor: (29.03.2008, 12:22:21)
szukam przykladow i konkretnych cen na artykuly produkujace energie

Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 3+8=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2021 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.