HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Elektrownie wiatrowe - Projekty w Polsce

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A
Elektrownie wiatrowe : Ekologia w Radziejowie

Powiat z wiatrakami

Na terenie powiatu radziejowskiego inwestorzy prywatni realizują zapisy ustawy energetycznej, stawiając na produkcję energii ekologicznej. Zgodnie z nowym Prawem energetycznym, do 2007 roku dziesięć procent energii, dostarczanej do odbiorców przemysłowych i prywatnych, winno być produkowane w sposób ekologiczny, na przykład przy użyciu wody lub wiatru.

R E K L A M A


Na terenie powiatu radziejowskiego działa już 8 elektrowni wiatrowych typu BONUS - trzy w Klonowie, cztery w Głuszynku i jedna w Radziejowie. Każda o mocy 150 KWh. W ostatnich dniach zakończono montaż kolejnych sześciu elektrowni wiatrowych - cztery stanęły w Zagorzycach koło Radziejowa, dwie w Brylewie gm. Bytoń. 

- Pierwsze wiatraki stanęły na polu w rejonie Głuszynka, nad jeziorem Głuszyńskim - mówi Piotr Matuszak z firmy "MATOR" w Radziejowie. - Montowane są przez Polaków. Specjalizuje się w tym radziejowska firma Janusza Kołodziejskiego, a uruchamianiem zajmują się Duńczycy, od których kupiliśmy ten pomysł. Część wyprodukowanej energii zużywam na własne potrzeby, resztę sprzedaję Zakładowi Energetycznemu S.A w Toruniu, z którym współpraca układa się nam znakomicie. Śmiem twierdzić, że właśnie toruński zakład jest liderem na polskim rynku w pozyskiwaniu ekologicznej energii, co jest jak najbardziej wskazane w świetle wymogów, stawianych przez Unię Europejską.

R E K L A M A


Elektrownie wiatrowe to wciąż pionierskie przedsięwzięcie, trzeba umieć poruszać się w przepisach, dokumentach, itp. - dlatego tak bardzo Piotr Matuszak podkreśla życzliwe podejście toruńskiej Energetyki, a także pracowników z radziejowskich urzędów - przy załatwianiu formalności. Elektrownie wiatrowe stają się swoistą wizytówką powiatu radziejowskiego, podnosząc jego walory widokowe. Przyjezdni chętnie się przy nich fotografują.  

Dlaczego pojawiły się akurat tu, w powiecie radziejowskim? M.in. za sprawą odpowiednich warunków geofizycznych.

- Są tu po prostu sprzyjające korytarze powietrzne - mówi Marek Granczewski, również właściciel wiatraków. - Wiatraki, te stare, drewniane, były tu od lat. Widać, nasi przodkowie wiedzieli, co i dlaczego stawiają. My poszliśmy ich śladem, tyle że nasze wiatraki to nowoczesne elektrownie. Warto przy tym przypomnieć, że właśnie powiat radziejowski jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów rejonów byłego województwa włocławskiego. Dzieje się tak za sprawą urokliwych jezior, wśród których na czoło wysuwa się potężne i wciąż bardzo czyste Jezioro Głuszyńskie, nad którym chętnie wypoczywają nie tylko mieszkańcy Włocławka. Wiatraki są teraz kolejną atrakcją.
   WASZYM ZDANIEM

autor: Michał (23.11.2009, 13:58:40)
Ceny turbin są bardzo rozne. Zalezy od mocy i trudnosci zwiazanych z projektem i przyłączeniem do sieci. To właśnie dlatego nikt nie podaje cen.Sa one ustalane indywidualnie do kazdego projektu.

autor: mak51_52@tlen.pl (07.10.2008, 15:44:13)
Dlaczego nie można nigdzie znaleźć przybliżonych choćby, kosztów takiej instalacji? tajemnica handlowa?

autor: inwestor (14.11.2007, 18:44:37)
wiatraki to przyszlość

autor: zmploch@poczta.onet.pl (27.04.2007, 12:49:38)
Do autora treści kalka.Czy Pan znalazł, aby jednego uszkodzonego, lub martwego ptaka pod wiatrakami? Pana zdaniem, co jest ważniejsze, zła propaganda o ptakach, czy zdrowie Pana i pańskiej rodziny.

autor: kalka (30.03.2007, 18:29:59)
A czy te korytarze powietrzne są wykorzystywane też przez ptaki?

autor: Daga (22.02.2007, 18:59:39)
Wiatraki to przyszłość.

autor: Staszko31@poczta.onet.pl (07.11.2006, 08:13:38)
Brawo, startuje na radnego w biednej gminie w Powiecie Raciborskim i mimo że nie ma zbyt duzego budżetu gmina mam w planie jeśli zostanę radnym wybudować elektrownie wiatrowe, przedsiębiorców u nas nie przyciagniemy ale na wietrze zarobimy dzieki Bramie Morawskiej

Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 6+0=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2020 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.