HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Państwowy Instytut Geologiczny

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A


http://www.pgi.gov.pl

        Państwowy Instytut Geologiczny aktualnie realizuje następujące tematy naukowo-badawcze związane z występowaniem wód geotermalnych:

Mapa strumienia cieplnego Ziemi dla obszaru Niżu Polskiego

R E K L A M A


Bliska ukończenia mapa jest oparta na 213 oznaczeniach strumienia cieplnego. Przy jej wykonywaniu wykorzystano najnowsze wyniki badań i wprowadzono korekty paleoklimatyczne (wpływ zlodowaceń plejstoceńskich). Pozwoliło to na zweryfikowanie wartości temperatur w obrębie podłoża.

Atlas geotermalnych formacji mezozoicznej i paleozoicznej - analiza geologiczna, hydrogeologiczna, geotermiczna oraz zasobowa wód i energii geotermalnej na Niżu Polskim

Projekt realizowany przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W atlasach będzie uwzględniona charakterystyka warunków geologicznych i hydrogeotermalnych, lokalizacja perspektywicznych zbiorników wód geotermalnych, klasyfikacja i ocena zasobów geotermalnych (wód i energii) - zasoby statyczne, współczynnik wydobycia, jednostkowe i całkowite zasoby dyspozycyjne. Ponadto zostaną wydzielone strefy perspektywiczne dla wykorzystania tych zasobów.

R E K L A M AProfile hydrogeologiczne głębokich otworów badawczych

Prace testowe obejmują 60 wybranych otworów wiertniczych z obszaru centralnej części Niżu Polskiego. Analiza uwzględnia rozkład porowatości, przepuszczalności i mineralizacji wód złożowych w poziomach zbiornikowych wód geotermalnych.
   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 5+4=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2020 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.